Спорт Футбол Актуално В програмата

Мачовете на Евро 2020 днес (6 юли)

Добави коментар

Ето къде да гледате мачовете на 6 юли на Евро 2020 по ТВ. Едно от най-дългогодишните съперничества в Европа отново излиза на преден план в първия полуфинал на ЕВРО 2020, когато Италия и Испания се срещат за четвърти пореден път.

Преди пет години Италия се наложи в осминафинала, като сложи край на осемгодишното царуване на Испания като европейски шампион - поредица, която включваше победи срещу "адзурите" на четвъртфиналите през 2008 г. и на финала през 2012 г.

Италия се наложи над Белгия с 2:1 на четвъртфиналите на ЕВРО 2020, като по този начин записа 15-ата си поредна победа на Европейското първенство - нов рекорд на състезанието, изпреварвайки Германия и Белгия. Испания също преживя напрегнат мач, за да стигне до последните четири, като накрая намери начин да преодолее Швейцария в дузпи след равенство 1:1.

Победителите ще се изправят срещу Англия или Дания на финала, също на "Уембли", на 11 юли.

Първи полуфинал на Евро 2020 може да гледате в 22:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

5 юли 22:00 Италия