Мачовете на Евро 2020 днес (28 юни)

Спорт Футбол Актуално В програмата Добави коментар

Ето къде да гледате мачовете на 28 юни на Евро 2020 по ТВ. Мачовете на Евро 2020 днес (28 юни) ще са петият и шестият осминафинал - Хърватия срещу Испания и Франция срещу Швейцария.

Кой спечели мачовете на 27 юни на Евро 2020?

Чехия се класира за четвъртфинален мач срещу Дания. Чехия победи Нидерландия (2:0) и си осигури място в последната осмица, след като защитникът Матайс де Лигт получи червен картон. Томаш Холес откри резултата 13 минути след като Де Лигт беше изгонен за игра с ръка след преглед от VAR. След това Холес подаде на Шик и чехите удвоиха преднината си в 80-ата минута.

Белгия победи Португалия с 1:0. Един-единствен гол на Торган Азар се оказа достатъчен, за да отстрани шампиона Португалия от Евро 2020. Португалия беше по-добрият отбор през по-голямата част от мача, но Белгия имаше здрава отбрана. Сега Белгия ще трябва да се изправи срещу Италия на четвъртфинала на 2 юли в Мюнхен.

Къде да гледам мача Хърватия - Испания на 28 юни на Евро 2020 по ТВ?

Хърватия и Испания са изиграли много драматични срещи през годините, а сега се изправят за първи път в мач от елиминациите на турнира на стадион "Паркен" в Копенхаген в осминафиналите на ЕВРО 2020.

И двете страни се класираха за елиминационната фаза с впечатляващи успехи в трететия мач: Хърватия зае второто място в група D с победа над Шотландия с 3:1 в Глазгоу, а Испания победи с 5:0:0 Словакия в Севиля.

Победителите от този двубой ще играят срещу Франция или Швейцария в първия четвъртфинал в Санкт Петербург на 2 юли.

Срещата между Нидерландия и Австрия може да гледате в 19:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

28 юни 19:00 Хърватия
Испания
БНТ 1 БНТ 3

Къде да гледам мача Франция - Швейцария на 28 юни на Евро 2020 по ТВ?

Франция и Швейцария се срещат на Националната арена в Букурещ в осминафинала на ЕВРО 2020.

Световните шампиони завършиха на първо място в група F, въпреки че спечелиха само един от трите си мача, докато Швейцария се класира от група А като един от най-добрите отбори на трето място в общото класиране.

Победителите от този двубой ще играят с Хърватия или Испания на четвъртфиналите в Санкт Петербург на 2 юли.

Срещата между Белгия - Португалия може да гледате в 22:00 часа в ефира на Nova.

28 юни 22:00 Франция