Спорт Футбол Актуално В програмата

Мачовете на Евро 2020 днес (2 юли)

Добави коментар

Ето къде да гледате мачовете на 2 юли на Евро 2020 по ТВ. Първият в историята четвъртфинал на Европейското първенство по футбол на Швейцария ги изправя срещу трикратните победители Испания в Санкт Петербург Италия и Белгия се срещат във втория четвъртфинал на ЕВРО 2020.

Къде да гледам мача Швейцария - Испания на 2 юли на Евро 2020 по ТВ?

Швейцария се изправя срещу Испания в Санкт Петербург. И двата отбора изиграха запомнящи се мачове в осминафиналите. Испания се нуждаеше от допълнително време, за да се справи с Хърватия в тежък сблъсък с осем гола в Копенхаген; Швейцария отстрани носителя на Световната купа на ФИФА Франция с дузпи, след като си размениха по шест гола в Букурещ. Испания е доминирала в срещите си срещу Швейцария, въпреки че последните им двубои бяха по-равностойни.

Победителите от това равенство ще играят с Белгия или Италия на полуфиналите на "Уембли" на 6 юли.

Срещата между Швейцария и Испания може да гледате в 19:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

2 юли 19:00 Швейцария
Испания
БНТ 1 БНТ 3

Къде да гледам мача Белгия - Италия на 2 юли на Евро 2020 по ТВ?

Италия се изправя срещу Белгия на "Футбол Арена" в Мюнхен. Докато Италия е спечелила 14 от 22-те двубоя между страните, включително мачовете в групите на ЕВРО 2000 и 2016, Белгия надделя в единствения предишен четвъртфинал на двата отбора на европейското първенство през 1972 г., когато в крайна сметка завърши на трето място.

И двете страни спечелиха своята група с максимален брой точки на ЕВРО 2020, като Италия завърши на първо място в група А, а Белгия - на първо място в група Б, след което преминаха осминафиналите. Италия се нуждаеше от допълнително време, за да се справи с Австрия с 2:1 на "Уембли" на 26 юни; Белгия се справи с Португалия с 1:0 в Севиля на следващия ден. И двата отбора отпаднаха на четвъртфиналите на UEFA EURO 2016.

Победителите от това равенство ще играят с Швейцария или Испания на полуфиналите на "Уембли" на 6 юли.

Срещата между Белгия и Италия може да гледате в 22:00 часа в ефира на NOVA.

1 юли 19:00 Белгия