Мачовете на Евро 2020 днес (14 юни)

Спорт Футбол Актуално В програмата Добави коментар

Ето къде да гледате мачовете на 14 юни на Евро 2020 по ТВ. Мачовете на Евро 2020 днес (14 юни) ще са Шотландия - Чехия; Полша - Словакия и Испания - Швеция.

Кой спечели мачовете на 13 юни на Евро 2020?

За първи път в историята си англичаните спечели откриващия си мач на Европейско първенство. На 13 юни Англия победиха Хърватия с 1:0 на стадион „Уембли”. Рахийм Стърлинг се разписа в 58-ата минута и донесе трите точки за „трите лъва”.

Дебютът на Северна Македония в голям турнир завърши с загуба с 3:1 в Румъния. Австрийците си осигуриха първа победа на европейско първенство в историята. Северна Македония изравни през първото полувреме когато 37-годишният нападател Горан Пандев стана вторият най-възрастен голмайстор на европейско първенство.

Нидерландия започна участието си в Евро 2020 с победа над Украйна с 3:2. Нидерландците заслужено поведоха с два гола, но след това бяха шокирани от два брилянтни гола на Украйна. Нидерландците изтръгват победата благодарение на късния удар с глава на Дензъл Дъмфрис.

Къде да гледам мача Шотландия - Чехия на 14 юни на Евро 2020 по ТВ?

Първият мач на Шотландия на финалите на Еврото от 25 години насам ги изправя срещу Чехия. Докато шотландците участват едва за трети път на европейско първенство, Чехия пристига на "Хемпдън Парк", за да започне седмото си поредно участие, след като дебютира на турнира през 1996 г. През последните години отборите са редовни съперници, като за последно се срещнаха два пъти в Лигата на нациите на УЕФА през есента на 2020 г. Шотландия спечели и двата мача.

Шотландия се е класирала за два предишни финални турнира на ЕВРО - през 1992 и 1996 г. И в двата случая те не успяват да преминат груповата фаза, въпреки че печелят един от трите си мача във всеки турнир. Това е първият голям турнир за Шотландия след Световната купа във Франция през 1998 г.

Чехия печели състезанието като част от Чехословакия през 1976 г. и достига до финала при първото си участие като Чехия през 1996 г., като губи с 2:1 от Германия. Те достигнаха и до полуфинал на ЕВРО 2004 и до четвъртфинал на ЕВРО 2012.

Срещата между Австрия и Северна Македония може да гледате в 16:00 часа в ефира на Diema.

13 юни 16:00 Шотландия Чехия Diema

Къде да гледам мача Полша - Словакия на 14 юни на Евро 2020 по ТВ?

Полша и Словакия се срещат в Санкт Петербург в първия кръг на група Е. Това е четвърто поредно участие на Полша в турнирa, а на Словакия - второ поредно. Страните са се срещали в осем предишни мача, като Полша е записала три победи, а Словакия - четири.

Полша се явява на четвъртото си поредно европейско първенство. На ЕВРО 2016 поляците за пръв път на излязоха от груповата фаза. Най-големите постижения на Полша на международната сцена са бронзовите медали от Световните първенства по футбол през 1974 и 1982 г. Това е първият мач на Полша в Санкт Петербург. Рекордьорът по брой на мачовете и голмайстор на Полша Роберт Левандовски се завръща като капитан на отбора. Той е единственият играч в състава на Полша за Евро 2020, който преди това е вкарвал голове на европейско първенство.

Словакия се явява за втори пореден път на ЕВРО след дебюта си на УЕФА ЕВРО 2016. През 2016 г. Словакия се появи за първи път на европейското първенство след разделянето на Чехословакия. Това е вторият мач на Словакия в Санкт Петербург, където през май 2014 г. те загубиха с 1:0 от Русия в приятелска среща.

Срещата между Нидерландия и Украйна може да гледате в 19:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

13 юни 19:00 Нидерландия Украйна БНТ 1 БНТ 3

Къде да гледам мача Испания - Швеция на 14 юни на Евро 2020 по ТВ?

Испания и Швеция се срещат в Севиля в първия кръг на група Е. Трикратните победители от Испания имат основание за увереност на "Естадио Ла Картуха", след като взеха четири точки от Швеция в квалификациите - три от тях с комфортна домакинска победа. И двата отбора се превърнаха в редовни участници на европейското първенство през последните години, но докато Испания достигна до елиминационната фаза на последните три турнира, като спечели два от тях, Швеция не е излизала от груповата фаза от 2004 г. насам.

Това е седмото поредно европейско първенство за Испания. Те станаха шампиони през 1964, 2008 и 2012 г. Испания се класира за ЕВРО 2020, като спечели осем от десетте си квалификационни срещи и направи два равни мача. Трикратните шампиони са една от петте страни, които не загубиха мач в предварителните квалификации за ЕВРО 2020, заедно с Белгия, Италия - които спечелиха всичките си срещи - Дания и Украйна.

Това ще е седмото участие на Швеция на европейско първенство. Те не са преминавали груповата фаза, откакто достигнаха до четвъртфиналите на ЕВРО 2004. Най-голямото постижение на Швеция досега е достигането на финала на Световното първенство по футбол през 1958 г. като домакини, който те губят с 5:2 от Бразилия. В най-доброто си представяне на европейското първенство през 1992 г. те достигнаха до последните четири места, отново като домакини, преди да отпаднат с 3:2 от Германия. Досега Швеция е играла само веднъж в Севиля, като губи от Испания с 3:1 в приятелска среща през февруари 1968 г., играна на "Естадио Рамон Санчес Писхуан".

Срещата между Испания и Швеция може да гледате в 22:00 часа в ефира на Diema.

13 юни 22:00 Испания