Спорт Спорт по ТВ

Нова спорт предава на живо най-големите ски величия в благотворителен слалом

Добави коментар

Четвъртък, 24 февруари, от 18.00 до 19.00 ч. Нова спорт ще излъчи паралелния ски слалом на най-големите ски величия директно от осветената писта „Витошко лале”.

Четвъртък, 24 февруари, от 18.00 до 19.00 ч. Нова спорт ще излъчи паралелния ски слалом на най-големите ски величи директно от осветената писта „Витошко лале”. Инициативата се организира от Българската федерация по ски и е изцяло с благотворителен характер – в подкрепа на младите ски таланти у нас.

Нова спорт предава на живоСамо в ефира на спортната телевизия феновете на ските ще могат да видят най-големите имена, часове преди старта на Световната купа за мъже в Банско на 26 и 27 февруари. Сред участниците в демонстративния слалом са Тед Лигети – олимпийски шампион от Торино 2006 и двукратен носител на малката Световна купа в гиганския слалом, Феликс Нойройтер – най-добрият скиор сред мъжете в Германия, австриецът Райнфрид Хербст, прочутият американски скиор Боде Милър, състезаващият се за България Килиан Албрехт, както и другият наш представител Стефан Геориев.

Освен шоуто, което ще сътворят, ски легендите ще предоставят и средства и подаръци на осем млади скиори от различни български ски клубове. Състезанието на Витоша се провежда по инициатива на Международната федерация по ски, която освен да помага на бъдещите таланти в спорта, си поставя за цел и да популяризира ски курортите по света и състезанията от Световната купа.  

След като в края на миналата година Нова спорт бе единствената телевизия, която излъчи директно официалното откриване на ски сезона в Банско, сега спортният канал за пореден път ще зарадва почитателите на „белите спортове” с най-атрактивното от света на ските.
Интересно, нали? Споделете тази публикация с вашите приятели във Фейсбук и Вайбър

Интересно, нали? Споделете тази публикация с вашите приятели във Фейсбук и Вайбър