Кой спечели мачовете на 20 юни на Евро 2020?
В неделя Италия победи Уелс и зае първото място в група А. Поражението не попречи на уелсците да се класират за последния осминафиналите (1:0). В другия мач Швейцария победи Турция и все още може да се надява да се класира като най-добър трети отбор в групите (3:1).
Къде да гледам мача Северна Македония - Нидерландия на 21 юни на Евро 2020 по ТВ?
Елиминираната Северна Македония пътува до Амстердам, за да се изправи срещу победителя в група C Нидерландия за първи път от повече от 12 години насам, завършвайки участието си в ЕВРО 2020.
Победите срещу Украйна (3:2) и Австрия (2:0) означават, че Холандия вече си е осигурила първото място в групата с един мач аванс. След като бяха победени от Австрия (1:3) и Украйна (1:2), Северна Македония вече не може да достигне до осминафиналите.
Северна Македония е един от двата отбора, заедно с Финландия, които дебютират на ЕВРО 2020; холандците достигат до елиминационните етапи за първи път от 2008 г. насам.
Срещата между Северна Македония и Франция може да гледате в 19:00 часа в ефира на Diema.
21 юни | 19:00 | Северна Македония |
Нидерландия |
Къде да гледам мача Украйна - Австрия на 21 юни на Евро 2020 по ТВ?
В последния кръг от мачовете в група С Украйна приема Австрия в Букурещ.
И двете страни имат по три точки в групата, на три зад Холандия, която е потвърденият победител в група С. Украйна се възстанови след загубата от холандците с 3:2 в Амстердам и победи дебютантите от Северна Македония с 2:1 в Букурещ. Австрия спечели с 3:1 срещу Северна Македония в Букурещ, което беше първата ѝ победа на европейско първенство, преди да падне с 2:0 от холандците в Амстердам.
Това означава, че Украйна ще завърши на второ място в групата при победа или равенство, докато Австрия трябва да победи Украйна, за да завърши на второ място.
Срещата между Украйна и Австрия може да гледате в 19:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.
21 юни | 19:00 | Украйна |
Австрия |
Къде да гледам мача Русия - Дания на 21 юни на Евро 2020 по ТВ?
Русия се надява на повторение на единствения си предишен мач срещу Дания на стадион "Паркен" в Копенхаген.
Победена с 3:0 от Белгия в Санкт Петербург, Русия се върна на правилния път с победа над Финландия с 1:0 на същото място във втория кръг от мачовете. Дания загуби и двата си мача досега - срещу Финландия (0:1) в мач, в който имаше спешна медицинска намеса на Кристиан Ериксен, и срещу Белгия (1:2), където Юсуф Поулсен им даде преднина след 99 секунди - вторият най-бърз гол в историята на шампионата.
Това означава, че Русия ще се класира с победа или равенство, ако Финландия не успее да победи Дания в другия мач от група В. Дания може да завърши на първите две места, ако победи Русия с два или повече гола, а Финландия загуби срещу Белгия.
Срещата между Русия и Дания може да гледате в 22:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.
21 юни | 22:00 | Русия |
Дания |
Къде да гледам мача Финландия - Белгия на 21 юни на Евро 2020 по ТВ?
Финландия и Белгия завършват участието си в Група В в Санкт Петербург.
Белгия спечели първите си два мача - срещу Русия в Санкт Петербург (3:0) и Дания в Копенхаген (2:1), и се класира за осминафиналите, като при равенство или победа ще си осигури първото място в групата.
След победата с 1:0 срещу Дания Финландия претърпя поражение със същия резултат в Русия и се изравни с руснаците с три точки в класирането. Те ще се класират за осминафиналите при победа или равенство, ако Русия загуби от Дания в другия заключителен мач от група В. Финландия ще оглави групата, ако спечели, а Русия не спечели.
Срещата между Финландия - Белгия може да гледате в 22:00 часа в ефира на Diema.
21 юни | 22:00 | Финландия |
Белгия |
Къде да гледам мачовете на Евро 2020 на 21 юни?
21 юни, сряда | ||||
19:00 | Северна Македония |
Нидерландия |
||
19:00 | Украйна |
Австрия |
||
22:00 | Русия | Дания |
||
22:00 | Финландия |
Белгия |
Вижте пълните групи на Евро 2020
Група А: Турция, Италия, Уелс, Швейцария.
Група А | |||||||||
КЛАСИРАНЕ |
М | П | Р | З | Г+ | Г- | ГР | Т | |
1 | Италия | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 0 | 7 | 9 |
2 | Уелс | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 | 4 |
3 | Швейцария | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 5 | -1 | 4 |
4 | Турция | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | -7 | 0 |
Група В: Уелс: Дания, Финландия, Белгия, Русия.
Група B | |||||||||
КЛАСИРАНЕ |
М | П | Р | З | Г+ | Г- | ГР | Т | |
1 | Белгия |
2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | 4 | 6 |
2 | Русия |
2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 3 |
3 | Финландия | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 |
4 | Дания |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | -2 | 0 |
Група C: Нидерландия, Украйна, Австрия, Северна Македония.
Група C | |||||||||
КЛАСИРАНЕ |
М | П | Р | З | Г+ | Г- | ГР | Т | |
1 | Нидерландия |
2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 2 | 3 | 6 |
2 | Украйна |
2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 3 |
3 | Австрия |
2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 |
4 | Северна Македония |
2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 0 |
Група D: Англия, Хърватия, Чехия, Шотландия.
Група D | |||||||||
КЛАСИРАНЕ |
М | П | Р | З | Г+ | Г- | ГР | Т | |
1 | Чехия |
2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 2 | 4 |
2 | Англия |
2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 |
3 | Хърватия |
2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 |
4 | Шотландия |
2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | -2 | 1 |
Група Е: Испания, Швеция, Полша, Словакия.
Група D | |||||||||
КЛАСИРАНЕ |
М | П | Р | З | Г+ | Г- | ГР | Т | |
1 | Швеция |
2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 |
2 | Словакия |
2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 |
3 | Испания | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | Полша |
2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 1 |
Група F: Германия, Франция, Португалия, Унгария.
Група D | |||||||||
КЛАСИРАНЕ |
М | П | Р | З | Г+ | Г- | ГР | Т | |
1 | Франция |
2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 4 |
2 | Германия |
2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | 1 | 3 |
3 | Португалия |
2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | 1 | 3 |
4 | Унгария |
2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | -3 | 1 |