Мачовете на Евро 2020 днес (19 юни)

Спорт Футбол Актуално В програмата Добави коментар

Ето къде да гледате мачовете на 19 юни на Евро 2020 по ТВ. Мачовете на Евро 2020 днес (19 юни) ще са Унгария - Франция, Португалия - Германия и Испания - Полша.

Кой спечели мачовете на 18 юни на Евро 2020?

Дузпа на Емил Форсберг донесе на Швеция скромна победа над Словакия с 0:1. Докато Словакия можеше да си осигури участие в нокаут етапите с победа, Швеция сега води в група Е с четири точки - една повече от Словакия.

На "Хемпдън Парк" Хърватия стигна до равенство с Чехия (1:1). Чехите откриха резултата със спорна дузпа през първото полувреме. През второто полувреме обаче тимът на Златко Далич се съживи и Иван Перишич изравни минути след подновяването на играта. Перишич е първият хърватин, вкарал гол в четири големи международни турнира - на Световното първенство през 2014 г., Евро 2016, Световното първенство през 2018 г. и Евро 2020.

След оспорван мач Англия и Шотландия завършиха наравно (0:0), което запазва шансовете за участие в елиминациите и на двата отбора, въпреки че Англия е по-добре класирана - 2 място с 4 точки, докато Шотландия е последна с 1 точка.

Къде да гледам мача Унгария - Франция на 19 юни на Евро 2020 по ТВ?

Във втория кръг от група F на ЕВРО 2020 Унгария се изправя срещу Франция за първи път от 16 години насам.

Докато Унгария се явява за втори път на европейско първенство, Франция участва във всеки турнир от 1992 г. насам и е достигнала до четвъртфинал или по-добър резултат в пет от последните си шест участия - включително и като вицешампион на на ЕВРО 2016.

Унгария се стреми да се завърне в играта, след като допусна три пропуска и падна с 3:0 срещу Португалия на стадион "Пушкаш Арена". Междувременно Франция победи Германия с 1:0 на стадион "Футбол Арена" в Мюнхен благодарение на автогол през първото полувреме.

Срещата между Унгария и Франция може да гледате в 16:00 часа в ефира на Diema.

19 юни 16:00 Унгария
Франция
Диема

Къде да гледам мача Португалия - Германия на 19 юни на Евро 2020 по ТВ?

В група F на ЕВРО 2020 ще се проведе още един тежък двубой - титулярите от Португалия пътуват до Мюнхен, за да се изправят срещу трикратните шампиони от Германия.

Германия вече има да наваксва точки в групата, след като отстъпи с 1:0 на Франция в първия си мач, а Матс Хумелс си отбеляза автогол в 20-ата минута на "Футбол Арена" в Мюнхен. Така Германия остана с три точки по-малко от Франция и Португалия, които в крайна сметка победиха Унгария в Будапеща.

Срещата между Португалия и Германия може да гледате в 19:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

19 юни 19:00 Португалия
Германия
БНТ 1 БНТ 3

Къде да гледам мача Испания - Полша на 19 юни на Евро 2020 по ТВ?

Испания и Полша се срещат в международен състезателен сблъсък за първи път от 1959 г. насам във втория кръг от група Е на "Естадио Ла Картуха", като предишните мачове между страните предполагат трудна вечер за гостите в Севиля.

Испания не успя да се разпише на Ла Картуха в първия си мач, когато не успя да пробие защитата на Швеция и трябваше да се задоволи с равенство 0:0. По този начин те имат една точка повече от Полша, която отстъпи с 2:1 на Словакия в Санкт Петербург в първия си мач.

Срещата между Испания и Полша може да гледате в 22:00 часа в ефира на Diema.

19 юни 22:00 Испания