Мачовете на Евро 2020 днес (17 юни)

Спорт Футбол Актуално В програмата Добави коментар

Ето къде да гледате мачовете на 17 юни на Евро 2020 по ТВ. Мачовете на Евро 2020 днес (17 юни) ще са Украйна - Северна Македония, Дания - Белгия и Нидерландия - Австрия.

Кой спечели мачовете на 16 юни на Евро 2020?

Гол на Алексей Миранчук донесе победа на Русия срещу Финландия в мача от група В на Евро 2020. Така руснаците запазиха шансовете си за продължаване напред в Евро 2020, след като след като загубиха от Белгия - 0:3 в първия си мач.

Аарон Рамзи и Конър Робъртс изведоха Уелс на прага на елиминационните етапи на Евро 2020 след победа с 2:0 в Баку.

Италия се класира за елиминационната фаза на Евро 2020! Двата гола на Мануел Локатели и попадението Чиро Имобиле две минути преди края на мача доведоха до победа на Италия над Швейцария. Тази победа им гарантира преминаване от група А в елиминационните етапи на Евро 2020. Победата с 3:0, последва победата им срещу Турция със същия резултат на дебютния мач на първенството.

Къде да гледам мача Украйна - Северна Македония на 17 юни на Евро 2020 по ТВ?

Украйна се изправя срещу Северна Македония в Букурещ във втория кръг на група С, като това е първата среща между двата отбора от шест години насам.

И двете страни претърпяха поражение в първите си мачове на 13 юни. Северна Македония отстъпи с 3:1 срещу Австрия в Букурещ. Горан Пандев отбеляза първия гол за страната си на европейско първенство. Украйна също бе разгромена в края на мача срещу Нидерландия в Амстердам. Украйна паднa с 3:2.

Докато Украйна е на европейско първенство за трети пореден път, Северна Македония е една от двете страни, които дебютират на УЕФА ЕВРО 2020, заедно с претендентите от Група В - Финландия.

Срещата между Украйна и Северна Македония може да гледате в 16:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

17 юни 16:00 Украйна
Северна Македония
БНТ 1 БНТ 3

Къде да гледам мача Дания - Белгия на 17 юни на Евро 2020 по ТВ?

Дания и Белгия отново се изправят един срещу друг на стадион "Паркен" в Копенхаген, където се провежда втората среща от група В на ЕВРО 2020.

Датчаните паднаха с 1:0 от финландските дебютанти в Копенхаген в първия си мач на Евро 2020, който беше прекъснат поради неотложна медицинска ситуация с датския футболист Кристиан Ериксен. В другия първи мач от група В Белгия се наложи над Русия с 3:0, като Ромелу Лукаку вкара два пъти (10, 88), след което Томас Мьоние се разписа и стана първата резерва, вкарала гол през първото полувреме на европейско първенство. Победата е най-голямата победа на Белгия в групова фаза.

Срещата между Дания и Белгия може да гледате в 19:00 часа в ефира на Diema.

17 юни 19:00 Дания
Белгия
Diema

Къде да гледам мача Нидерландия - Австрия на 17 юни на Евро 2020 по ТВ?

Историята на двубоите между Холандия и Австрия показва, че в Амстердам ни очаква равностойна надпревара, въпреки че холандците имат много поводи за оптимизъм, тъй като са спечелили всичките шест последни мача между двете страни.

Отборите са с равен брой точки в група С, като и двата отбора спечелиха първите си мачове. Австрия спечели първата си победа на европейско първенство, побеждавайки Северна Македония с 3:1 в Букурещ. Нидерландия победи Украйна с 3:2 в Амстердам. Головете в началото на второто полувреме на Джорджинио Вайналдум (52) и Уут Вегхорст (59) бяха компенсирани от два гола на Украйна в рамките на пет минути, но първият международен гол на Дензъл Дъмфрис пет минути преди края на мача окончателно донесе трите точките на "оранжевите".

Срещата между Нидерландия и Австрия може да гледате в 22:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

17 юни 22:00 Нидерландия