Мачовете на Евро 2020 днес (16 юни)

Спорт Футбол Актуално В програмата Добави коментар

Ето къде да гледате мачовете на 16 юни на Евро 2020 по ТВ. Мачовете на Евро 2020 днес (15 юни) ще са Финландия - Русия, Турция - Уелс и Италия - Швейцария.

Кой спечели мачовете на 15 юни на Евро 2020?

Кристиано Роналдо стана най-добрият голмайстор на всички времена на европейското първенство по футбол, като Португалия откри участието си в група F с победа с 3:0 срещу Унгария.

Световните шампиони започват участието си в Евро 2020 с уверена победа в Мюнхен. Франция спечели тежкия сблъсък с Германия (1:0) благодарение на автогол на Матс Хумелс.

Къде да гледам мача Финландия - Русия на 16 юни на Евро 2020 по ТВ?

Финландия пътува до Санкт Петербург, за да се изправи срещу Русия - отбор, който не е побеждавала повече от век - във втория кръг от мачовете в група В. Русия е спечелила всичките си четири мача срещу Финландия, откакто през 1992 г. стана независима държава, като е вкарала 15 гола и е допуснала само един. Единствената победа на Финландия срещу Русия е на Олимпийските игри през 1912 г., когато скандинавците побеждават с 2:1 в Стокхолм.

Победата на Финландия срещу Дания в първият им мач в Евро 2020 сложи край на серия от шест мача без победа, която включваше поражения в двете им приятелски срещи преди турнира - 0:2 от Швеция на 29 май и 0:1 у дома от Естония на 4 юни. С победния си гол с глава в мача с Дания Йоел Поянпало става първият финландски футболист, отбелязал гол на голям турнир.

Русия загуби с 3:0 от Белгия в първия им мач в Евро 2020. Русия загря за ЕВРО 2020 с равенство 1:1 при гостуването си на Полша на 1 юни и с победа над България с 1:0 в Москва четири дни по-късно. Тази победа срещу България е една от едва трите за Русия в последните 12 мача, като другите две дойдоха в квалификациите за Световното първенство срещу Малта (3:1 а) и Словения (2:1 з) през март.

Срещата между Финландия и Русия може да гледате в 16:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

16 юни 16:00 Финландия
Русия
БНТ 1 БНТ 3

Къде да гледам мача Турция - Уелс на 16 юни на Евро 2020 по ТВ?

Турция и Уелс се срещат за първи път от почти четвърт век насам във втория кръг от група А на ЕВРО 2020. Турция ще се стреми за победа след загубата си с 3:0 от Италия в Рим в откриващия мач на Евро 2020 - най-тежкото поражение на европейско първенство. Уелс започна Евро 2020 с 1:1 срещу Швейцария в Баку. Отборите играят за първи път от 20 август 1997 г., когато в Истанбул се състоя незабравима квалификация за Световната купа по футбол през 1998 г. Домакините се наложиха с 6-4.

Това е петото участие на Турция на Европейското първенство, след като през 1996 г. тя дебютира на турнира. Те достигнаха до четвъртфиналите на UEFA EURO 2000 и до последните четири на UEFA EURO 2008, но не успяха да се класират за турнирите през 2004 и 2012 г. През 2016 г. отборът на Фатих Терим завърши на трето място в своята група след Хърватия и Испания, като не успя да се класира за 16-ия кръг, въпреки че завърши участието си в групата с победа над Чехия с 2:0.

Това е второто поредно европейско първенство на Уелс след дебюта им през 2016 г. Предишното най-добро представяне на Уелс на Еврото е от 1976 г., когато на четвъртфиналите те отстъпиха на Югославия с 3:1. Те паднаха с 2:0 в първия мач в Загреб, след което завършиха наравно 1:1 в Кардиф.

Срещата между Турция и Уелс може да гледате в 19:00 часа в ефира на Diema.

16 юни 19:00 Турция
Уелс
Diema

Къде да гледам мача Италия - Швейцария на 16 юни на Евро 2020 по ТВ?

Италия и Швейцария се срещат в Рим във втория кръг на група А. Това ще бъде първата им среща от десет години насам и първият им състезателен мач от 1999 г. насам. Отборите се срещат едва за трети път във голям турнир и за първи път от почти 60 години.

Италия се стреми да надгради победата с 3:0 срещу Турция в Рим в мача на откриването на ЕВРО 2020, когато Чиро Имобиле, Лоренцо Инсиние и автогол донесоха най-голямата победа на Италия на европейско първенство. В същото време Швейцария трябваше да се задоволи с равенство 1:1 срещу Уелс в Баку в първия си мач, като откриващото попадение на Бреел Емболо в 49-ата минута беше достатъчно само за една точка.

Срещата между Италия и Швейцария може да гледате в 22:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

16 юни 22:00 Италия