Мачовете на Евро 2020 днес (15 юни)

Спорт Футбол Актуално В програмата Добави коментар

Ето къде да гледате мачовете на 15 юни на Евро 2020 по ТВ. Мачовете на Евро 2020 днес (15 юни) ще са Унгария - Португалия и Франция - Германия.

Кой спечели мачовете на 14 юни на Евро 2020?

Чехия започна с победа срещу Шотландия (2:0) участието си в Група D на Европейското първенство. Патрик Шик вкара два гола и разби мечтите на шотландците за точка в първия им мач на Евро 2020.

Словакия постига втората си победа на Европейското първенство в мача срещу Полша (2:1). Словакия поведе в първата половина на полувремето благодарение на автогол на Войчех Шчесни, след като топката се удари в гредата и се отби от протегнатата ръка на вратаря. През второто полувреме Полша успя да изравни резултата с гол на Карол Линети в рамките на една минута след подновяването на играта. Играта отново се обърна, когато полския полузащитникът Гжегож Криховяк получи червен картон. Милан Шкриняр вкара победния гол за Словакия.

Испания и Швеция стигнаха до равенство в Севиля (0:0).

Къде да гледам мача Унгария - Португалия на 15 юни на Евро 2020 по ТВ?

Унгария започва участието си в Евро 2020 срещу отбора на Португалия. Унгарците никога не са побеждавали Португалия. Отборите завършиха наравно 3:3 на ЕВРО 2016. Това е единственият от последните седем мача между страните, в който Португалия не е успяла да спечели.

Това е второто поредно участие в Европейското първенство за Унгария. Участието им през 2016 г. е първото им от 1972 г. насам и първият им голям турнир след Световното първенство през 1986 г. Унгария зае четвърто място в своята квалификационна група за UEFA EURO 2020, като събра 12 точки от осемте си мача и завърши след Хърватия, Уелс и Словакия, които също участват във турнира.

Португалия спечели първото си голямо отличие на ЕВРО 2016, побеждавайки домакините от Франция с 1:0. Португалия участва на седмото си поредно и общо осмото си Евро първенство. Португалия е спечелила и трите си предишни мача в Будапеща, като тези три победи са срещу Унгария. Въпреки че това е първият им мач на "Пушкаш Арена", те спечелиха и двата мача на "Непщадион", който беше разрушен през 2016 г., за да освободи място за новия стадион, открит три години по-късно.

Срещата между Унгария и Португалия може да гледате в 19:00 часа в ефира на БНТ 1 и БНТ 3.

15 юни 19:00 Унгария Португалия БНТ 1 БНТ 3

Къде да гледам мача Франция - Германия на 15 юни на Евро 2020 по ТВ?

През последното десетилетие Франция и Германия се превърнаха в редовни съперници, а спомените от 2016 г. ще са силни, когато двете страни се срещнат отново на стадион "Футбол Арена Мюнхен". Това откриване на група F е повторение на полуфинала на ЕВРО 2016, спечелен от Франция с 2:0 две години след като Германия ги бе победила в последния осминафинал на Световното първенство по футбол. Като защитаващ титлата си световен шампион Франция може да се превърне в първата страна, която печели едновременно световната и европейската титла два пъти, след като през 2016 г. сложи край на надеждите на Германия да направи същото.

Срещата между Франция и Германия може да гледате в 22:00 часа в ефира на Nova.

15 юни 22:00 Франция