Световното първенство по футбол се открива на 14 юни. Мондиал 2018 за първи път ще се състои в страна от Източна Европа, а срещите ще се играят на два континента – в Европа и Азия.
Българската национална телевизия е официален партньор на FIFA за излъчване на предстоящия Мондиал и ще покаже всички срещи от първенството.
Срещите от програмата на Световното първенство по футбол 2018 ще коментират пряко от Русия опитните спортни журналисти на БНТ:
- Ивайло Ангелов, който има зад гърба си опита от три Мондиала и още толкова европейски футболни първенства, коментирал е финалните срещи от 5 издания на турнира „Лига Европа“ както и мачове от 4 турнира за Купата на конфедерациите;
- Стефан Георгиев е с коментаторски актив от няколко турнира Лига Европа, Купата на конфедерациите и футболните финали на Олимпийските игри в Бразилия;
- Георги Славчев, който ще направи зрителите съпричастни на откриването на Мондиала в Русия
- Петър Иванов - коментирал футболните срещи от три световни първенства и турнира на континента във Франция през 2016-та.
От 14 юни в следобедната програма на обществената телевизия стартира специалното коментарно предаване „Трето полувреме“. Известни футболисти, треньори и спортни специалисти ще правят задълбочен коментар на срещите от първенството на планетата. С преките включвания на репортерите хилядите фенове ще имат възможност да станат част от разгорещените коментари на мачовете. Преките включвания от градовете-домакини ще пренасят зрителите в атмосферата на стадионите.
В своята специална рубрика „Световното на Христо Стоичков“ футболната легенда ще споделя своите впечатления от мачовете, играчите и първенството.
„Щастлив съм, че приех тази покана и за мен ще бъде голяма чест и отговорност да предавам някои от мачовете на националните отбори за това Световно първенство по БНТ“ – заяви Камата в началото на месеца.
Всеки делничен ден в сутрешния блок на БНТ1 зрителите ще си припомнят най-интересните моменти от изминалия футболен ден и ще имат възможност да чуят коментари както на специалисти, така и на любители на играта. Най-атрактивните моменти, най-зрелищните изпълнения, изненадите и разочарованията на турнира.
След обедната информационна емисия „По света и у нас“ спортният екип на БНТ ще представя в 30-минути „Световното накратко“ обзор на мачовете от деня, подробности за предстоящите срещи, преки включвания от репортерите и коментаторите по стадионите на Мондиала.
Специални гости в програмата на БНТ ще бъдат утвърдени футболни специалисти, а водещи на извънредните спортни предавания са Камен Алипиев, Ивайло Ангелов, Радостин Любомиров и Илия Илиев.
„Мондиал 2018“ - студийна програма и излъчване на футболните срещи
дата |
начален час |
програма |
телевизионен канал |
14 юни | 16:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
14 юни | 18:00 |
Официално откриване на първенството, футболна среща - Русия - Саудитска Арабия. |
БНТ1, БНТ HD |
14 юни | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
15 юни | 14:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
15 юни | 14:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
15 юни | 15:00 | Футболна среща Египет - Уругвай | БНТ1, БНТ HD |
15 юни | 17:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
15 юни | 18:00 | Футболна среща Мароко - Иран | БНТ1, БНТ HD |
15 юни | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
15 юни | 20:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
15 юни | 21:00 | Футболна среща Португалия - Испания | БНТ1, БНТ HD |
15 юни | 23:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
16 юни | 12:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
16 юни | 13:00 | Футболна среща Франция - Австралия | БНТ1, БНТ HD |
16 юни | 15:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
16 юни | 16:00 | Футболна среща Аржентина - Исландия | БНТ1, БНТ HD |
16 юни | 18:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
16 юни | 18:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
16 юни | 19:00 | Футболна среща Перу - Дания | БНТ HD |
16 юни | 21:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
16 юни | 21:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
16 юни | 22:00 | Футболна среща Хървания - Нигерия | БНТ1, БНТ HD |
16 юни | 00:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
Схема на излъчване на студийната програма и футболнте мачове в |
|||
17 – 24 юни | 14:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
17 – 24 юни | 14:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
17 – 24 юни | 15:00 | Футболна среща | БНТ1, БНТ HD |
17 – 24 юни | 17:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
17 – 24 юни | 18:00 | Футболна среща | БНТ1, БНТ HD |
17 – 24 юни | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
17 – 24 юни | 20:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
17 – 24 юни | 21:00 | Футболна среща | БНТ1, БНТ HD |
17 – 24 юни | 23:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
25 юни | 16:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
25 юни | 17:00 | Футболна среща Уругвай - Русия | БНТ1 |
25 юни | 17:00 | Футболна среща Саудитска Арабия - Египет | БНТ HD |
25 юни | 19:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
25 юни | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
25 юни | 20:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
25 юни | 21:00 | Футболна среща Испания - Мароко | БНТ1 |
25 юни | 21:00 | Футболна среща Португалия - Иран | БНТ HD |
25 юни | 23:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
26 юни | 16:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
26 юни | 17:00 | Футболна среща Дания - Франция | БНТ1 |
26 юни | 17:00 | Футболна среща Австралия - Перу | БНТ HD |
26 юни | 19:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
26 юни | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
26 юни | 20:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
26 юни | 21:00 | Футболна среща Нигерия - Аржентина | БНТ1 |
26 юни | 21:00 | Футболна среща Исландия - Хърватия | БНТ HD |
26 юни | 23:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
27 юни | 16:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
27 юни | 17:00 | Футболна среща Република Корея - Германия | БНТ1 |
27 юни | 17:00 | Футболна среща Мексико - Швеция | БНТ HD |
27 юни | 19:00 | Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
27 юни | 20:00 | Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
27 юни | 20:30 | Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
27 юни | 21:00 | Футболна среща Сърбия - Бразилия | БНТ1 |
27 юни | 21:00 | Футболна сеща Коста Рика - Швейцария | БНТ HD |
27 юни | 23:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
28 юни | 16:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
28 юни | 17:00 | Футболна среща Япония - Полша | БНТ1 |
28 юни | 17:00 | Футболна среща Колумбия - Сенегал | БНТ HD |
28 юни | 19:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
28 юни | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
28 юни | 20:03 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
28 юни | 21:00 | Футболна среща Англия - Белгия | БНТ1, БНТ HD |
28 юни | 21:00 | Футболна среща Тунис - Панама | БНТ HD |
28 юни | 23:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
Схема на излъчване на студийната програма и футболнте мачове в периода |
|||
30 юни – 3 юли | 16:00 |
„Трето полувреме“ коментарно студио |
БНТ1, БНТ HD |
30 юни – 3 юли | 17:00 | осминафинал | БНТ1, БНТ HD |
30 юни – 3 юли | 19:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
30 юни – 3 юли | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
30 юни – 3 юли | 20:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
30 юни – 3 юли | 21:00 | осминафинал | БНТ1, БНТ HD |
30 юни – 3 юли | 23:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
Схема на излъчване на студийната програма и футболнте мачове в дните 6 юли и 7 юли |
|||
6 юли и 7 юли | 16:00 |
„Трето полувреме“ коментарно студио |
БНТ1, БНТ HD |
6 юли и 7 юли | 17:00 | четвъртфинал | БНТ1, БНТ HD |
6 юли и 7 юли | 19:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
6 юли и 7 юли | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
6 юли и 7 юли | 20:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
6 юли и 7 юли | 21:00 | четвъртфинал | БНТ1, БНТ HD |
6 юли и 7 юли | 23:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
Схема на излъчване на студийната програма и футболнте мачове в дните 10 юли и 11 юли |
|||
10 юли и 11 юли | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ HD |
10 юли и 11 юли | 20:30 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
10 юли и 11 юли | 21:00 | полуфинал | БНТ1, БНТ HD |
10 юли и 11 юли | 23:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
14 юли | 16:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
14 юли | 17:00 | мач за третото място | БНТ1, БНТ HD |
14 юли | 19:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
14 юли | 17:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |
15 юли | 18:00 |
Световно първенство по футбол 2018 финал |
БНТ1, БНТ HD |
15 юли | 20:00 | „Трето полувреме“ коментарно студио | БНТ1, БНТ HD |