Здравей, България

Румяна Желева в „Здравей, България”

· Здравей, България · 03.11.2009 · от: Нова ТВ

Румяна Желева ще предложи да бъдат отзовани посланиците  в САЩ и в Турция

Това външният министър заяви в предаването „Здравей, България”


 „Здравей, България”Румяна Желева ще предложи на Министерския съвет да бъдат отзовани посланиците ни в САЩ и в Турция. Това външният министър заяви в предаването „Здравей, България” тази сутрин.

Причината - установени нарушения по време на изборите за Народно събрание. Желева отбеляза, че по двата случая се е водело дисциплинарно производство в ръководеното от нея  ведомство. Тя посочи още, че тези нарушения не са спирали през последните 20 години.

Според Желева е необходима широка обществена дискусия за начина на организиране и провеждане на изборите за български народни представители в чужбина.

Желева коментира темата дали да продължи в бъдеще практиката нашите сънародници зад граница да упражняват правото си на глас: „В много от държавите-членки на ЕС изборите на чужденци са забранени. Точно заради това, че е много трудно да се контролира този процес. Нашият законодател е поставен пред сложната задача да изработи изборен кодекс, който да регламентира начина, по който ще се организират и провеждат изборите за народни представители в чужбина".

Още за Здравей, България

Скоро по ТВ

06:30
08.02.2012
NOVA Здравей, България - сутрешен блок на НТВ
06:30
09.02.2012
NOVA Здравей, България - сутрешен блок на НТВ
06:30
10.02.2012
NOVA Здравей, България - сутрешен блок на НТВ

Партньори: Курсове по английски език · 160.bg Микро блог · Vacantion ideas · Real Life Stories · UK tv guide · Цветно списание за жената · Сподели ·